ایلیا ابرقویی

لگو/Lego Education

جلسه دوم_CK1

امروز جلسه دوم کلاس ایلیا بود با مامانا رفتیم که کلاس که تموم شد بریم بیرون سر ساعت رسیدیم با اینکه دوست داشتم زود برسیم که نشد .

ایلیا رو بردم جلوی در توی کلاس باید بدون کفش باشن که من خواستم کفشش و در بیارم مربی بهم گفت : اجازه بدین خودش کارش و انجام بده ومن کنار اومدم ایلیا کفشش و در آورد برد گذاشت تو جاکفشی . ایلیا از جلسه قبل یکی از بچه ها که عینک زده بود و میگفت دوستمه . گفتم : اسمش چی بود ؟؟؟ گفت : نمیدونم قرار بود امروز باهاش دوست بشه .

منتظر موندیم تا کلاس تموم شد وقتی ایلیا اومد بیرون بهم گفت : مامی شبنم جون یه درخت بزرگ کشید من با لگو پله درست کردم که برم بالا توپ بیارم بازی کنم . مامی اون پسرِ که عینک داشت گفتم : با من دوست میشی؟؟؟ گفت : نه من دوست تو نیستم منم یه دوست دیگه پیدا کردم اسمش درنیکاست .

از مربی سوال کردم گفت عالیه که ایلیا کامل متوجه شد و راه حل و به من انگلیسی گفت فقط تو ساختن تنهایی کار نمیکنه حتما شما دوتایی بازی میکنید که جواب من مثبت بود .

گفت کلاس ما تفکر و رشد و خلاقیت را پرورش میدهد .

 

CK1

ایلیا خیلی لگو دوست داره خیلی وقتها از روی نقشه با هم لگو می سازیم واقعآََ بازی با ایلیا بی نظیره چون نسبت به سنش خیلی قشنگ سازه درست میکنه .

از طریق یکی از دوست هام متوجه شدم که توی شهرک غرب یه مجموعه لگوِ افتتاح شده . شب بود این موضوع را متوجه شدم که تو اینترنت میگشتم برای کلاس لگو  که کلاسهای لگو قیطریه به نظرم خوب اومد شماره تلفن و آدرس و برداشتم صبح همه سوالهایی که داشتم از مجموعه کردم که گفتن برای چهار ساله ها  کلاسهای پایه نیازی نیست و از سی کی وان میتونه شروع کنه  .

ثبت نام ایلیا رو تلفنی انجام دادم وقرار شد روز ششم آذر برای ساعت سه اونجا باشیم که ما یک ربع هم زودتر رسیدیم ایلیا خیلی هیجان داشت که میخواد بره دوست جدید پیدا کنه با بچه ها لگو بازی کنه .

نیمه های کلاس وقتی مربیشون اومد بیرون پرسیدم ایلیا خوبه همکاری میکنه گفت :خیلی خوبه فقط می خوام بدونم فارسی بلدِ حرف بزنه ؟؟؟؟؟

متوجه شدم که انگلیسی صحبت کرده گفتم : آره بلدِ شاید رنگها رو خوب فارسی نشناسه .

گفت : حرف من و متوجه میشه ولی جوابم رو فارسی نمیده و مدام هواپیما میشه و بالهاش رو باز میکنه پرواز میکنه .

وقتی که کلاس تموم شد بچه ها یه قطار درست کرده بودند که پشت سر هم توی یک صف اومدند بیرون .

امروز جلسه آشنایی و بازی آزاد بود یعنی بچه ها آزاد بودن و هر کسی هر کاری دوست داشته با لگو انجام میداده .

هوش

هوش همواره موضوعی جالب و جذاب برای پژوهشگران بوده و هست ، هوش ذاتی است و ریشه ژنتیک دارد و اما بخشی دیگر اکتسابی بوده و بر اثر فرایند رشد بویژه در سال های کودکی شکل می گیرد .

فرآیند رشد ذهنی که با رشد جسمی همراه است . بخشی از فرآیندهای باهوش شدن اکتسابی است خبر خوبی برای ماست و البته یه فرصت بزرگ. 

بازی های فکری مغز کودکرا تغذیه میکند و هوش وی را پرورش می دهد. که لگو یکی از این بازی های فکری است .