ایلیا ابرقویی

ایلیا و چرتکه/UCMAs

استاد ایلیا

ایلیا با سن کم خیلی خوب تونست از پس کلاس هاش بر بیاد تو کلاس بازی گوش هستش ولی حواسش کامل به مفاهیم هست توی خونه بدون کمک من تمام تکالیفش رو انجام میده .

اومد با ذوق شوق برای من تعریف کرد که خانم هر سوالی که میگه من زود تو چرتکه میزنم و جوابش رو میدم خانم هم میگه ایلیا تو استادی استاد !!!!! با یه حالت قشنگی هم دستش رو تکون میده که من خنده ام میگیره ، کل زمان کلاس من تو حیاط میشینم تا ایلیا کلاسش تموم بشه با هم بریم خونه دقت کردم دیدم معلم وقتی استراحت بهشون میده موقعی که میخواد صداشون کنه همه رو به اسم صدا میکنه به ایلیا که میرسه میگه آقای استاد تشریف بیارن سر کلاس 

laughlaugh

مگه اومدی مهمونی ؟؟؟؟

وقتی کلاس تموم میشد معلم شون مادرها یا اگر باشن پدرها رو صدا میکنه تو کلاس و درباره چیزی که بچه ها یاد گرفتن برای ما هم توضیح مختصری میده تا معلمش من رو دید گفت : ایلیا خیلی تمرینها رو خونه حل کرده بود و سر کلاس خیلی کار نداشت ، تازه متوجه شدم که جلسات قبل معلمشون دور صفحه ایی که خونه باید حل میکردن رو دایره میکشید نگو ایلیا هم چند صفحه بعد رو دایره کشیده منم فکر کردم تمام صفحه ها هست همه رو حل کرد و رفت سر کلاس .

اومدیم تو ماشین ایلیا گفت : مامی من سر کلاس ساکت نشسته بودم کتابم هم از تو کیفم در نیاورده بودم خانم اومد تکالیفمون رو چک کنه گفت : ایلیا مگه اومدی مهمونی ؟؟؟ کتاب تو در بیار 😀 

وای مرده بودم از خنده با یه حالتی دستش و تکون میداد تعریف میکرد که هر دفعه خنده ام میگرفت برای همه هم خودش تعریف میکرد  میخندید 😀 😀 😀

KG1_ جلسات اول

اولین جلسه کلاس ایلیا بود . این کلاس جمع و تفریق اعداد یک رقمی و دو رقمی است . کلاس حدود بیست و پنج نفر دانشآموز داشت ، نمیدونم چرا رعایت نکرده بودن توی چند تا سن متفاوت بودن بچه ها با اینکه اعتراض هم کردیم ولی به نتیجه نرسیدیم ، ایلیا جزء شاگردهای کوچیک بود چون هنوز پیش دبستانی نرفته و سر کلاس بچه های پیش دبستانی و کلاس اول  هم بودن . یک کیف باید از خودشون میخریدیم که توش یه چرتکه که دارای هفده ردیف که یک مهره در بالا و چهار مهره در قسمت پایین آن قرار داشت و دو کتاب کد جلد اول و دوم داشت ، دفترچه تند نویسی که سرعت عمل دانش آموز در حل مسائل را افزایش می دهد و دفتر شنیداری که جهت بالابردن نمرکز و دقت آنها بسیار موثر است ، فلش کارت باعث افزایش تصویر سازی ذهنی و تکرار آن حافظه کوتاه مدت و هم حافظه بلند مدت مغز را تقویت میکند .  

بیشتر چند جلسه اول به یادگیری اعداد و نوشتن اعداد گذشت ایلیا چون زبان بلد هستش با کلاس اصلا مشکلی نداره به نظر من تونسته خیلی خوب خودش رو وقف بده .

بعد از چند جلسه اول خیلی از این تعداد چون پشتکار نداشتن نیومدن و کلاس رو بیهوده دیدن . 

تا کلاس چرتکه ما تموم میشه باید بریم کلاس بسکتبال و ایلیا روز شماری میکنه که پنج شنبه بیاد و بتونه دو تا کلاس اش رو بره هر چند میدونم بسکتبال رو بیشتر دوست داره .

 

UcMas

یک سیستم جدید برای یادگیری ریاضی فوق العاده است . کار با چرتکه سبب توسعه کل مغز یا سبب توسعه نیمکره چپ و نیمکره راست بطور همزمان می شود . جهت افزایش حافظه ، تقویت ذهن و سرعت بخشیدن به یادگیری انجام محاسبه ذهنی با سرعت و دقت و ظرفیت ذهن بچه را زیاد میکند . برای یادگیری احتیاج به گذروندن سیزده ترم برای کودک پنج ساله است . هر ترم شانزده جلسه که مدت زمان آن یک ساعت و نیم هستش یا دوازده جلسه که مدت زمان آن دو ساعت است ، که من حساب کردم برای ایلیا حدود سه سال تا سه سال و نیم طول میکشه . این برنامه نه تنها منجر به ایجاد اعتماد بنفس وتسلط در ریاضیات می شود ، بلکه با یک چهار چوب زیر بنایی سبب توسعه مهارت های مورد نیاز یادگیری در مدرسه و زندگی روزمره کودکان می شود .