ایلیا ابرقویی

خواندن و نوشتن

طبــق عادت همیشه تو نت دنبال کار جدید و منـحصر به فــرد میگشتم که با یه مطلب قشنگ روبرو شدم آمــوزش و یادگیری خواندن و طرز آموزش صحیح آموزش

آموزش و یادگیری خواندن در آموزش نوشتن تقدم دارد بچه ها ابتدا مهارت های شنیدن و گفتن را می آموزد و سپس خواندن آغاز میشود و در نهایت به نوشتن ادامه میدهند .

وجود کتابهای مناسب داستانی ، ورق و دفتر نقاشی ، مدادهای رنگی و لوازم نقاشی و کاردستی و اسباب بازی های ساده و … در کنار جو روانی سالم ناشی از دادن آزادی عمل نسبی به فرزندان . 

توجه به نیازها و علایق کودکان می توان فضای لازم برای بروز استعدادها و یادگیری و کسب توانایی جدید و در نهایت رشد کودک را فراهم می آورد .

لازم نیست هر روز یک مطلب جدید بیاموزد بعضی از روزها را با تمرین های مناسب سپری کنید .

بچه ها با کمک کردن در انجام کارهای روزمره خانه ، در حال یادگیری و مسئولیت پذیری هستند . اعتماد به نفس آنها قویتر خواهد شد و مستقل تر عمل خواهند کرد و احساس می کنند که بخش مهمی از خانه هستند . ما می توانیم یک یا دو کار  ساده را انتخاب کنیم و به آنها یه برنامه با صرف ناهار و شام و عصرانه و خواب و به اضافه اون چند تا کار که مد نظرمون هستند که را اطلاع دهیم یا توی دفتر روزانه یادداشت کنیم که هر زمان که خواستن برنامه روزانه شان را برایشان بخوانیم و تعداد کارهایی که انجام داده اند را تیک بزنیم که آنها بدانند می توانند مثل ما برنامه روزمره داشته باشن که طبق برنامه روز را پشت سر بزارن . البته تعداد وظایف را متناسب با سن بچه ها باید در نظر بگیریم .   

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>