ایلیا ابرقویی

جادوگر کوچولو

برگرفته از داستان جادوگر کوچولو اثر { اوتفرید پرویسلر } ترجمه : سپیده خلیلی 

کارگردان : فریبا دلیری 

نویسنده : هادی حسنعلی

عروسی یکی از دوست های خوبمون بود و اجرای آخر نمایش جادوگر کوچولو که من و امیر رفتیم عروسی ایلیا رو سپردیم به مامانا برای آرتین و دایی مهرداد هم بلیط رزرو کردم که با هم رفتن آرتین اولین باری بود که تئاتر کودک میرفته که خیلی هم خوشحال بوده از مامانا خواسته که دوباره با ایلیا بیاردش تئاتر بعدش هم با بازیگرها عکس انداختن . 

داستان از این قرار بوده که جادوگر کوچولویی که خوب جادوگری انجام نمیداد تصمیم می گیرد در جشن جادوگرها شرکت کند که البته ورود بچه های جادوگر به این جشن ممنوع است . او پنهایی وارد این جشن میشود . ولی آنها متوجه حضور او شده و تنبه اش می کنند و جارویش را می گیرند و مجبورش میکنند هفت شبانه روز پیاده به خانه اش باز گردد . اما جادوگر کوچولو مصمم به این کار است و برای همین تمرین های بی وقفه خود را آغاز می کند در طول داستان در جاهایی به کمک مردم نیازمند می رود . 

از جمله سه پیرزن که دنبال هیزم می گردند ، اسب قهوه ایی که صاحبش با او رفتاری خشن داشت و دختر گل فروشی که گلهایش هیچ عطر و بویی نداشت و همه این کارها خلاف مقررات حرفه جادوگرهاست . او حتی روزهای تعطیل هم از جادوگری بر نمیداشت . 

اما همه این کارها از دید جادوگری بدجنس دور نماند و او همان کسی است که مخالف ورود جادوگر کوچولو به جمع جادوگران است . {دو تا پای کوتاه برای این نقش جادوگر بدجنس ساخته بودن که اون با زانو روش می نشست و حرکت میکرد که گاهی توی حرکت به مشکل میخورد و میگفت باید به فکر پای جدید باشم با این حرکت هم قد آدم کوتوله ها شده بود } و به جادوگر کوچولو حسادت میکرد سال بعد توی گرد همایی جادوگرها مدام از جادوگر کوچولو بد میگفت و کتاب جادوگر کوچولو رو گرفت و توی آتیش سوزاند و اون رو بیرون کرد و جادوگر کوچولو چون همه جادوها رو بلد بود احتیاجی به کتاب نداشت با جادو خوب تونست همه کتابهای جادوگرها رو بسوزونه تا اونها دیگه نتونند جادوی بدی انجام دهند .

دو تا نکته مهم داشت :

اولین نکته : دنیایی که نمایش پیش چشم بیننده قرار داده بود پر از امید و آرزو بود . 

نکته دوم : اجتناب از پند و اندرز به صورت مستقیم است .

 


 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>