ایلیا ابرقویی

برگ _ Leaf

درس امروز برگ و رگ برگها بود و مدل های مختلف برگ .

که گیاهان گاز کربنیک موجود در هوا که برای ما خوب نیست را می گیرند و به جای اون برای ما اکسیژن که بهش نیاز داریم رو تولید میکنند. بعضی از درختها سبز هستن و بعضی در فصل پاییز زرد میشن و برگ همه درختها مثل هم نیست .

سبزی رنگ برگ درختان بخاطر وجود کروفیل است که در برگ وجود داره . 

در فصل پاییز که طول روز کوتاه میشه درختان فرصتی برای دادن غذا به برگهایشان راندارند و باید تنها خود را سیر کنند و چون به برگها غذا نمیرسه آنها کم کم زرد میشوند و سپس به زمین می ریزند ، ایلیا خیلی حواسش به اطراف هست به آقای ترابی گفت ولی اون درختها که رو به روی ما تو کوه هستن همیشه سبز هستن چرا ؟؟؟؟؟ که آقای ترابی گفت : چون اونها خیلی مقاوم هستند برگ اونها هم می ریزه ولی چون همه برگهاش با هم نمی ریزه ما متوجه نمیشیم.

بعد با کمک هم از همه گلدونهای خونه برگ چیدیم همه رو زیر میکروسکوپ چک کردیم و بعد ایلیا همه رو با چسب زد روی یه ورق بعد یه ورق دیگه روی برگ گذاشتیم و ایلیا با یه مداد سیاه روی برک به آرومی کشید البته قرار بود آروم باشه ولی بعضی جاهای برگ پرس شده بود که بعد یه سکه براش آوردم طرح اون رو هم رو ورق کشید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>