ایلیا ابرقویی

رنگین کمان/Rainbow

تو نت میچرخیدم برای ایلیا مدل کاردستی پیدا کنم که یه کار زیبا از رنگین کمان دیدم که انتخاب کردم اول باید براش توضیح میدادم که رنگین کمان چیه البته تا حدودی تو کارتون میکی موس قسمت رنگها دیده بود وآشنایی داشت.

برای ایلیا توضیح دادم که آیزاک نیوتن رنگین کمان را کشف کرده که نور سفید به هنگام ورود به منشور شیشه ایی منحرف شده و به پرتو نور اصلی با رنگهای گوناگون تجزیه میشود و آنها رنگهای رنگین کمان هستند که طیف پیوسته ای را پوشش میدهند و هیچ نواری ما بین آنها وجود ندارد و نیوتن به طور ابتکاری پنج رنگ را رنگ اصلی نامگذاری کرد : قرمز و زرد و سبز و آبی و بنفش . نارنجی و نیلی را بعداََ اضافه کرد . رنگین کمان را میتوان هر زمان که قطرات آب در هوا وجود دارد دید .

رنگ قرمز بخش بیرونی و رنگ بنفش در بخش درونی دیده میشود و این رنگین کمان با نوری که یکبار از قطره گذر کند دیده میشود . یک رنگین کمان در واقع در محل مشخصی از آسمان وجود ندارد .

رسیدیم به کاردستیمون :

مامانا برامون با رنگهای خوراکی وبرنج شش رنگ آماده کرده بود به ایلیا تا مدل نشون دادم دست به کار شد ورق آوردم خودش آبی کم رنگ برداشت که رنگ آسمون باشه من چسب به طور هلال میزدم ایلیا هم برنجهای رنگی را به ترتیبی که روی مدل داشتیم انتخاب میکرد و میریخت یکی که تموم میشد کمی صبر میکرد تند تند فوت میکرد که بعدی را زودتر شروع کند.

حالا هر جا نیم هلال ببینه از شاخه درخت گرفته تا خمیر بازی ونقاشی میگه مثل  rainbow هستش بماند که هر چیز رنگارنگی را هم rainbow میگه .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>